Regulamin Fundacji
ŚWIADCZONE USŁUGI
§ 1
Indywidualna pomoc udzielana jest zarówno stacjonarnie jak i niestacjonarnie i trwa każdorazowo od 45 do 75 minut. Czas trwania zajęć grupowych określany jest zgodnie ze specyfiką, wymogami i możliwościami grupy i trwa od 60 do 90 minut.
Zasady współpracy:
-
Terapia/treningi rozpoczynają się jednym do trzech spotkań diagnostycznych umożliwiających zebranie wywiadu na temat klienta. Po spotkaniach klient wraz z psychologiem/trenerem wspólnie podejmują decyzję o rozpoczęciu terapii/treningu.
- Psychologa/trenera obowiązuje tajemnica zawodowa, z której zwolnić go może jedynie sąd lub uzasadnione podejrzenie, że pacjent zagraża życiu i zdrowiu swojemu lub innych osób. Wszystkie dane na temat pacjenta pochodzą z wywiadu i/lub z zapoznania się z dokumentacją medyczną, psycholog/trener nie ma obowiązku weryfikować ich w inny sposób, jeśli to robi informuje o tym klienta.
Cele pomocy psychologicznej ustalane są każdorazowo indywidualnie w dialogu z klientem, ich osiągnięcie zależy w takim samym stopniu od zaangażowania pacjenta jak i psychologa/trenera. Cel terapii/treningu w trakcie jej prowadzenia może ulec zmianie. Powinno to być omówione przez psychologa/trenera i Klienta.
§ 2
Zakres usług świadczonych przez Fundację obejmuje:
– zajęcia indywidualne, grupowe
– pomoc i wsparcie psychologiczne
– poradnictwo psychologiczne
– poradnictwo pedagogiczne
– psychoterapię
– interwencje kryzysowe
– grupy wsparcia, rozwojowe, edukacyjne
– warsztaty rozwoju osobistego oraz szkolenia
– działalność edukacyjną
§ 3
Szczegółowe informacje na temat świadczonych usług oraz zespołu znajdują się na stronie internetowej Fundacji.
§ 4
Harmonogram wszystkich spotkań ustalany jest indywidualnie w trakcie pierwszej konsultacji.
§ 5
Fundacja zastrzega sobie prawo do zmiany ustalonego wcześniej terminu w wyjątkowych okolicznościach.
PRAWA I OBOWIĄZKI STRON
§ 6
-
Klient
– Klient zobowiązany jest do zapoznania się z treścią niniejszego Regulaminu przed podjęciem decyzji o korzystaniu z usług Fundacji.
– Aby korzystać z usług psychologicznych Klient powinien posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Osoby poniżej 18 r.ż. zobowiązane są do przedstawienia zgody opiekunów prawnych.
– Konsultacje niestacjonarne udzielane są wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu terminu drogą telefoniczną lub mailową i po uprzednim opłaceniu usługi na wskazane konto.
– Klient ma prawo do rezygnacji ze świadczonych usług bez podania przyczyny, ale zobowiązany jest do poinformowania o rezygnacji z usług nie później niż 24 godziny przed planowanym terminem spotkania, zarówno stacjonarnego jak i niestacjonarnego. W przeciwnym razie spotkanie zostanie uznane za odbyte i Klient poniesie koszty spotkania.
– Nieuprzedzenie o nieobecności na sesjach/zajęciach dwukrotne jest równoznaczne z rezygnacją.
§ 7
-
Fundacja
– Zobowiązuje się do zapewnienia profesjonalnej pomocy na rzecz Klienta Fundacji z zachowaniem należytej staranności a także zgodnie z zasadami etyki zawodowej.
– Osoby świadczące usługi z ramienia Fundacji zobowiązane są do zachowania tajemnicy i poufności wszelkich danych i informacji uzyskanych od osób korzystających z usług Fundacji. Szczegółowe zasady oraz zakres tajemnicy zawodowej określają przepisy ustawy z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów (Dz. U. Nr 73, poz. 763, ze zm.).
– Może odmówić udzielenia pomocy psychologicznej Klientowi, który może swoim zachowaniem stanowić zagrożenie dla siebie i innych.
PŁATNOŚCI
§ 8
Płatności za sesje lub treningi dokonywane są z góry za cały miesiąc wraz z początkiem miesiąca gotówką lub wpłatą na konto Fundacji.
§ 9
Płatności za usługi świadczone przez Fundację dokonać można dokonać przelewem na niżej podane konto: Bank Santander 791090 2590 0000 0001 3687 6730
§ 10
Ewentualne zwroty dokonywane są w terminie dwóch tygodni w tej samej formie, w której Klient dokonał płatności.