Kontakt

Fundacja Wsparcia Psychologicznego Terapii i Rozwoju Osobistego Źródło Zmian

Miejsce prowadzenia terapii i zajęć: Ursynów, ul. Meander 18 lok. 1, tel. 601-938-288

Siedziba Fundacji:
ul. Franciszka Marii Lanciego 7B/10
02-796 Warszawa

fundacjazrodlozmian@gmail.com

Litoterapia

Zazwyczaj kamienie szlachetne i minerały zachwycają nas swoim pięknem. Służą jako materiał do produkcji biżuterii i ozdób, tymczasem mogą nam zaoferować dużo więcej.

Zgodnie z filozofią i tradycją wschodnią każdy kamień posiada swoją własną energię. Siły energetyczne kamieni mają różną moc i różne właściwości. Rodzaj energii kumulującej się w konkretnym kamieniu najczęściej skorelowane jest z jego kolorem.

Tymczasem na ciele człowieka istnieją kanały energetyczne, mające swoje „zwrotnice” zwane czakrami. Wielowiekowe doświadczenie wschodniej medycyny naturalnej pozwoliło dopasować energie szlachetnych kamieni do czakr. Następującym po sobie czakrom przypisuje się konkretne kamienie szlachetne, spójne w podstawowym kolorem danej czakry.

Kamienie kładziemy na ciele na wysokości odpowiednich czakr. Oczywiście najlepiej robić to w pozycji leżącej (dowolnie na plecach lub na brzuchu).

I tak :

CZAKRA PIERWSZA – MULADHARA (czakra podstawy – kolor czerwony)

Czakra korzenia (podstawy) znajduje się u podstawy kręgosłupa, a jej główne funkcje to przetrwanie, instynkt i bezpieczeństwo.

Czakra w swoim obszarze obejmuje między innymi gruczoły nadnerczy, kręgosłup w dolnej części, narządy rozrodcze. Niektóre fizyczne objawy zaburzenia równowagi to: niezdolność do usiedzenia w miejscu – nadpobudliwość, niepokój, otyłość lub inne zaburzenie odżywiania, zaparcia, skurcze mięśni, zmęczenie i ospałość.

CZAKRA DRUGA – SWADHISZTANA (czakra sakralna – kolor pomarańczowy)

Znajduje się około 3 cm poniżej pępka w okolicach łonowych. Jest odpowiedzialna między innymi za nasze emocje, twórczość oraz seksualność.
Czakra Sakralna to między innymi nerki i narządy rozrodcze. Objawy jej zaburzenia to problemy układu moczowego, ból nerek, bezpłodność czy impotencja w przypadku niedoboru energetycznego. W przypadku nadmiernego poziomu energetycznego w obszarze tej aury możemy zauważyć nadmierny apetyt na seks, nimfomanię, postrzeganie wszystkiego przez pryzmat seksu, itp.

CZAKRA TRZECIA – MANIPURA (czakra splotu słonecznego – kolor żółty)

Zwana również słoneczną. Jej umiejscowienie jak sama nazwa wskazuje to okolice splotu słonecznego. Jej funkcje to kontrola, ambicja, kariera, moc i inne funkcje mentalne.
Czakra to układ nerwowy, pokarmowy (żołądek i jelita), wątroba, trzustka i systemy metaboliczne związane z nimi. Zaburzenia tej czakry objawiają się wrzodami, gazami, nudnościami i innymi problemami trawiennymi, zaburzeniami odżywiania, astmą i innymi chorobami układu oddechowego, nerwobóle, zapalenia wątroby.

CZAKRA CZWARTA – ANAHATA (czakra serca – kolor zielony)

Czakra umiejscowiona na środku klatki piersiowej, a funkcje to między innymi: poświęcenie, miłość, współczucie oraz uzdrawianie.
Obejmuje między innymi gruczoł grasicy i system odpornościowy, serce, płuca, piersi i ramiona oraz ręce. Niektóre objawy zaburzeń tej czakry to między innymi: zaburzenia krążenia (kołatanie serca, arytmia, zbyt wysokie ciśnienie krwi), słabe krążenie, drętwienie, choroby układu oddechowego, rak piersi, sztywność stawów.

CZAKRA PIĄTA – WISZUDHA (czakra gardła – kolor niebieski)

Piąta czakra znajduje się w gardle i taką właśnie nosi nazwę – czakra gardła. Czakra ta odpowiedzialna jest między innymi za mowę i ekspresję.
Czakra Gardła ma wpływ między innymi na tarczycę, szyję i gardło oraz ramiona, uszy, usta i wszytko co z nimi związane. Niektóre objawy fizyczne zaburzenia energii tej czakry to: sztywność lub bolesność w obrębie szyi lub barków, chrypka, ból gardła, zapalenie krtani, uszu, problemy stomatologiczne lub problemy z gruczołem tarczycy.

CZAKRA SZÓSTA – ADŻNIA (czakra trzeciego oka – kolor granatowy)

Jest umiejscowiona na wysokości czoła nieco ponad brwiami. Głównymi funkcjami tej czakry są: intuicja, analiza, percepcja pozazmysłowa.
Czakra Trzeciego Oka to przysadka mózgowa, oczy, brwi, podstawa czaszki i biorytmy z tym związane. Typowymi objawami zaburzeń w jej zakresie to: zaburzenia widzenia, bóle głowy lub migreny, zaburzenia snu, drgawki.

CZAKRA SIÓDMA – SAHASRARA (czakra korony – kolor fioletowy)

Siódma czakra według hinduizmu znajduje się na szczycie głowy. Odpowiedzialna jest za myślenie całościowe i funkcje paranormalne.
Czakra Korony to między innymi ośrodkowy układ nerwowy, szyszynka, podwzgórze kory mózgowej. Niestabilność w tym zakresie może spowodować splątanie, zaburzenia neurologiczne, nerwobóle, schizofrenia i inne zaburzenia psychiczne, ale również takie przyziemne jak brak otwartości, ograniczone myślenie.

Jeśli czujesz, że któraś z Twoich czakr straciła równowagę rozważ litoterapię. W naszej działalności jako uzupełnienie masażu klasycznego i relaksacyjnego oferujemy terapię kamieniami energetycznymi. Zapraszamy : https://zrodlozmian.pl/masaz/