Kontakt

Fundacja Wsparcia Psychologicznego Terapii i Rozwoju Osobistego Źródło Zmian

Miejsce prowadzenia terapii i zajęć: Ursynów, ul. Meander 18 lok. 1, tel. 601-938-288

Siedziba Fundacji:
ul. Franciszka Marii Lanciego 7B/10
02-796 Warszawa

fundacjazrodlozmian@gmail.com

Refleksologia – metoda terapii holistycznej

Jest to inaczej terapia „zonowa”, która polega na leczeniu różnych schorzeń poprzez masowanie danych obszarów na stopach, dłoniach czy twarzy. Wiele osób praktykujących refleksologię uważa, że jest to terapia naturalna i wspomaga proces samoleczenia.

W Polsce od 2005r. refleksologia jest zawodem.

Początki refleksologii sięgają starożytności. Malowidła znalezione w egipskich grobowcach pokazywały lekarzy, którzy uciskali stopy i dłonie chorych.

Eunice Ingham, zapoczątkowała dzisiejszą refleksologię w latach 30. Poświęciła 40 lat swojego życia, by zaprogramować i praktykować tę metodę leczenia. W XX wieku udało się ją rozpowszechnić.

Refleksologiczne mapy stop, mapy dłoni i mapy twarzy ukazują, gdzie są dane obszary, według refleksologów odpowiadające za nasze narządy. Te obszary to są tak zwane „zony” ciała.

Europejczycy bardzo nie doceniają stop, w przeciwieństwie do Azjatów. W kulturze azjatyckiej stopy są bardzo ważne pod względem funkcjonowania naszego organizmu, a w Europie dba się tylko o wizerunek estetyczny stop.

Gdy boli nas stopa, lekarz przepisuje maść, medycyna wschodnia jest innego zdania. Dbanie o stopy na sposób kultury wschodu może przynieść wiele plusów, nie tylko wizerunkowych ale i psychicznych. Tego rodzaju masaż bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Osoba wykonująca masaż np. twarzy może uśmierzyć ból nawet w 80%.

Kontakt: tel. 793-00-88-38